Mina Hojar!

Hej på er1
Skickar över några bilder på 2 av mina hojar. De e ju iaf Högerväxlade. Commandon är under renovering, så de e väl inte så mycket att se.
Bild 1. Ajs Comp i "Fyndskick" med skuren kolv. De va ett snyggt Hippie bygge a 70-tal.
Bild 2. Som den ser ut nu i originalskick efter min renovering. Roligaste hojen jag har.
Bild 3. Laverda Jota. Snygg va! Smidig som en container under 140 km/t, känns som en brottningsmatch sedan blir det roligare!

MVH Leif A
110_Ajs_H_2.jpg
110_FILE195_3.jpg


110_FILE119_3.jpg
 

camenius

Well-known member
...eftersom jag tidigare haft en Jota kan jag inte annat än sukta och stööööna när jag ser din bild.

Jota är en helt underbar hoj som jag innerligt ångrar att jag sålde. Det var en röd/svart, också från -82 som jag köpte i Dalsland. Valde mellan den och en orange som fanns i Karlstad (eller Karlskoga?). Det var kanske du som köpte den?

Grattis till en sagolikt rolig hoj, i min mening den roligaste 0ch vackraste av alla "icke-brittiska" hojar. AJS:en ser också fin ut, men spelar liksom i en annna liga så att säga.
 
Top